KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 4413466
*
nr 441 3466
Veikko Aaltona
(1910-1990), Finland
Akvarell, Aaltona -60, "Religiöst motiv" 47x34
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2006
kl 16:44:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 20:55:09
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Veikko Aaltona
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
Läs mer om Veikko Aaltona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk vattenfärg veikko aaltona
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Veikko Aaltona
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
Läs mer om Veikko Aaltona
nr 441 3466
Veikko Aaltona
(1910-1990), Finland
Akvarell, Aaltona -60, "Religiöst motiv" 47x34
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/11 20:55:09 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Veikko Aaltona
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk mÃ¥lare, delvis verksam i Sverige.Läs mer om Veikko Aaltona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk vattenfärg veikko aaltona
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



