Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 4413466



*

nr 441 3466


Veikko Aaltona

(1910-1990), Finland


Akvarell, Aaltona -60, "Religiöst motiv" 47x34


Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.

Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 november 2006
kl 16:44:33


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/11 20:55:09 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Veikko Aaltona

Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.

Läs mer om Veikko Aaltona
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk vattenfärg veikko aaltona
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 8315 Akvarell
    F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:35
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29




Ladda ner broschyr